Üldehitus ja remonditööd

Pikaaegne kogemus ja arukad lahendused remonditöödes ja ehituses

Oma kodu ehitus on põnev ja elevust tekitav protsess – ükskõik, kas alustada eramu ehitusega nullist või võtta ette vana maja restaureerimine. 

Eesmärgiks on jõuda ehituse ja remonditööde kaudu majani, mida nimetada koduks. Elevus võib aga kiiresti asenduda stressi ja pingega, kui kõik ei lähe plaanipäraselt. Eramaja ehituse juures võib paljutki valesti minna. 

Näiteks ebakvaliteetselt paigaldatud majakarp või valesti tehtud santehnilised tööd võivad ilmneda alles ehituse edasistes etappides ning tegelema peab hakkama juba tagajärgedega. Selle tõttu on väga oluline leida enda jaoks usaldusväärne koostööpartner. 

Meie südameasjaks ei ole lihtsalt ära teha vajalikult üldehitustööd eramute ehitusel, vaid soovime olla üheks osaks sinu kodu valmimisel. Saame aidata alustades fassaadi ehitamisest ja lõpetades põrandaliistude paigaldamisega. Vaatame lähemalt üldehitustöid, milles saame sind aidata. 

Pottsepatööd

Vundamendi ehitus

Vundamendi ehitus ja ettevalmistused selleks on üks olulisemaid etappe mitte ainult eramute ehitusel, vaid ka näiteks saunamaja, kasvuhoone või ka varjualuse ehituse juures. Vundament on ehitise maa-alune kandekonstruktsioon, mille ülesandeks on kogu ehitise raskuse ülekandmine pinnasele. 

See on midagi rohkemat kui lihtsalt alus majale. Sellest algab ka külma isoleerimine ning niiskuse eemale hoidmine. 

Vundamente klassifitseeritakse erinevatel alustel. Kõige levinumad on plaatvundamendid, postvundamendid ja lintvundamendid. Milline vundament sobib enim sinu majale, sõltub paljudest asjaoludest. Näiteks pinnasest, maja suurusest ja raskusest, aga ka rahalistest võimalustest ning ajast. Vundamendi liikide kohta on rohkelt informatsiooni ning edasise huvi korral leiab internetist palju lugemist. 

Katuse ehitus ja remont

Niisama olulised nagu on vundamendid, on seda ka katused. Katus on üks olulisemaid osasid maja soojapidavuse tagamisel. Veerand hoonete soojakadust võib panna valesti soojustatud katuste arvele. Seega on katuse korralik soojustamine kindel viis oma küttearvetelt kokku hoida ja nii soojuskadu vähendada.

Katusetööd võivad endas sisaldada uue katuse ehitust, katuse vahetust, katuse soojustamist või katuse remonti. Meie pakume omalt poolt järgmiseid teenuseid: 

Pottsepatööd
Pottsepatööd

Betoonpõrandate ehitus

Betoonpõrandate ehituse puhul on ehk suurem rõhk ettevalmistusel, kui lõpuks betooni valamisel ja lihvimisel. 

Enne, kui toimub põranda tegelik valamine, tuleb teostada kõik muud järgnevad tööd:

Kui ettevalmistavad tööd on ära tehtud, saab asuda betoonpõrandate ehituse viimase etapi juurde – betooni valamine ja lihvimine.

Müüritööd

Müüritööd võivad tähendada erineva mahu ja keerukusega töid. Telliseid on kasutatud majade ehitusel läbi aegade ning tänapäeval kasutatakse neid nii seinte ja korstnate ehitusel kui ka siseviimistluses näiteks kamina ehitusel. 

Seega võib müüritööks olla alusmüüri ehitamine, fassaaditöö või isegi leiliruumi ehitus.

Nagu teistegi ehitustööde puhul, siis võivad ka valesti tehtud müüritööd edaspidises ehitusprotsessis tekitada palju probleeme. Lisa aja- ja rahakulu on õigesti teostatud müüriladumise korral välditavad.

Pottsepatööd
Puistevill

Puistevill ja selle paigaldus

Saame pakkuda  nii kivivilla kui ka klaasvilla. Kivivilla pakume Paroc ja Klaasvilla Isover.

Puistevilla eelis tuleneb selle paigaldamisest ning tihti valitakse puistevilla kasuks just paigaldusmeetodi mugavuse tõttu. 

Kui näiteks kivivilla paigaldus nõuab täielikku ligipääsu soojustatavale pinnale, siis puistevilla puhul see nii ei ole. 

Puistevilla paigaldamine toimub spetsiaalse villapuhumisaparaadiga, mis puhub kottidesse pressitud villa tootmise jäägid kohevaks puisteks. 

Nii on puistevilla paigaldus edukalt teostatav ka ruumides, kus teistsuguste paigaldusmeetodite jaoks ruum puudub. 

Puistevill ei nõua igasse kitsasse ruumi osasse lähedale ronimist ja võimaldab soojustamist distantsilt. Nii on see ideaalseim lahendus näiteks pööningu soojustamiseks. 

Soovi korral saab erinevate soojustusmaterjalide ja nende paigalduse kohta lugeda lähemalt

Puistevilla ja selle paigalduse hind

Puistevilla hind sõltub sellest, kas tegemist on puiste-kivivillaga või puiste-klaasvillaga. Üldjuhul jääb hind 15-20 euro/m³ vahele, sealjuures on puiste-klaasvill odavam.

Tavaliselt sisaldab hind nii materjali, paigaldust kui ka transporti. Harvad on juhud, mil puistevilla paigalduse eest küsitakse eraldi hinda.

Üldehitustööd Tallinnas ja Harjumaal

Eesti ehitusfirmad on tuntud nii Soomes kui ka mujalgi Euroopas, seega ei ole ehitusfirmade leidmine ei Tallinnas ja Harjumaal ega ka näiteks Lõuna-Eestis väga keeruline. 

Kuigi firmasid, mis pakuvad üldehitustöid on palju, ei pruugi valiku tegemine olla kõige kergem. Ükskõik millise maja ehituse või renoveerimise puhul on oskuslikud teadmised ja kogemused kvaliteedi aluseks. Kvaliteet ja usaldus tööde tegijatesse on oluline igas maja ehituse ja hooldamise etapis.  

Meie saame pakkuda teile koostööd järgmistes valdkondades:

Pottsepatööd

Ehitustööde hinnakiri 2022

Üldehitustööde hind sõltub väga paljudest asjaoludest – milliseid töid on vaja teostada ja mis mahus, kelle poolt on materjalid, milline on ajapiirang ning samuti ka asukohast. 

Üldehitustööd Tallinnas võivad olla kallimad kui väiksemates asulates. Tavaliselt tasutakse üldehitustööde eest tunnihinna alusel. 

 

Eramute ehitus ja remont, sealhulgas ka üldehitustööd, on üha kallinemas ning seda mitte ainult materjalide hinnatõusu tõttu, vaid nii mõnelgi muul põhjusel. 

Sellepärast on mõistlik esimese sammuna, enne üldehituse ja maja hoolduse alustamist, ette võtta eelarve planeerimine ning oma võimaluste kaalutlemine. 

Ehitustööde üks ebameeldivamaid takistusi on rahaliste vahendite otsasaamine. Parem on teha väiksemalt ja samm-sammult, kui poolikult. Öeldakse, et ei ole vaja suurt maja, et mahutada sellesse palju kodusoojust. 

Pottsepatööd

Hea korstnapühkja on sinu abiline, kes aitab kaitsta pere ja kodu ning säästa küttekuludelt. 

Kvalifitseeritud pottsepatööd. Ahjude, kaminate ja pliitide ehitamine. 

Meie poolt pakutavate teenuste valik on väga lai ning hõlmab kõike, mis on seotud ehituse, remindi ja hooldusega.

Aitame kasutusloa taotlusega. Meie juurest saab kõik ühest kohast, ilma et peaksite kaasama spetsialiste mujalt. 

Küttesüsteemi eksperthinnang üks paljudest dokumentidest, mida läheb vaja kasutusloa taotlemise protsessis.

Aitame muuta sinu kodu soojaks ja hubaseks pakkudes kvaliteetsed puistevilla paigaldust.